Škoda Stupava Trophy 2014

V kalendári sa znovu píše sobota a v denníčku princeznej máme poznačený na tento dátum nášmu srdcu najbližší Stupavský MTB maratón, v tomto roku s vytuneným názvom Škoda Stupava Trophy, zaradený hneď do niekoľko slovenských a jednej medzinárodnej série. Takže zberači bodov do celkového hodnotenia sérií mali hneď 4 možnosti výberu trasy od najkratšej 25km, cez 42km, 76km až po ultramaratónsku 105km. Ako aj ako po minulé roky organizátor pripravil aj tento rok 17km dlhú trať pre jednokolkárov.

Ja som si z ponuky vybral takzvanú polmaratónsku 42-kilometrovú trať (žiaľ cukrovinky čierny princ neboli v ponuke pre súpera). Štart našej trate bol rozdelený do dvoch vĺn, 15 minút po sebe. Ja som sa zaradil do štartového koridoru prvej vlny a pekne si vystál 20 minút pred štartom miesto cca v prvej 50-tke štartujúcich. Po štartovej procedúre sme boli odštartovaní výstrelom štartovacej pištole z rúk Stupavského primátora.

IMG_1670 (Kopírovat)

Pretekanie sa začalo už v uliciach mesta Stupava, čo si odniesol jeden štartujúci nepekným pádom v predzáhradke miestneho obyvateľa. Našťastie sme po chvíli vošli do lesa, kde sa štartové pole pekne zoradilo a ako húsky v rade sme sa pekne kotúľali na Malý Slavín, kde nás už netrpezlivo očakával regulovčik aby nás „škodoradostne“ poslal smerom do kopca na Malinský vrch. 😀

IMG_1928 (Kopírovat)

Následné kilometre až na Železnú Studničku boli streľby malokarpatskými diaľnicami, ktoré boli pre mňa veľmi príjemné, nakoľko bohapusté škriabanie sa 15-percentnými stúpaniami na Kolibu mi vďaka mojej nadváhe veľa radosti neprinieslo. Zato občerstvovačka ako celkom príjemná forma odmeny mi stála za námahu vyštverať sa s jazykom po kolená pod Kolibu, kde ma čakali sacharidové hody. Ani na sekundu som nezaváhal a veľmi rád som sa pristavil na kus reči, doplnenie tekutín a sacharidových zásob a až následne plný energie som sa vydal do ľúbeznej sekcie trati, ktorá bola pre mňa do toho okamihu neznáma, ale o to viac ma príjemne prekvapila.

IMG_2435 (Kopírovat)

Po chvíli príjemného jazdenia a následnom oprášení spomienok nemeckým kamarátom som našiel súvis so zimným maratónom u križovatky u Slivu. Táto cesta už mi bola známejšia a dokonca úsek s padnutým stromom, ktorý bolo nutné na zimnom maratóne obchádzať, bol prejazdný bez problémov. Po chvíli príjemného a na moje šťastie nie moc prudkého stúpania sa naše cesty stretli spolu s borcami z 25-kilometrovej trati, čo mi alibisticky pomohlo a aspoň chvíľu nepredbiehali všetci iba mňa ale sem tam sa mi podarilo predbehnúť nejaké to dieťa, ženu a tak. 😀 Hneď mi bolo lepšie a znovu som sa mohol poriadne oprieť do pedálov počas stúpania na Biely Kríž, aby som si dokázal, aký som borec.

IMG_2634 (Kopírovat)

Ale čo čert nechcel borci z mojej trate ma napriek tomu neprestali predbiehať a naďalej ma posúvali vo výsledkovej listine nižšie a nižšie. 😀 Po vysokohorskom výstupe na Biely Kríž rýchlo uchmatnem makovník a s nepríčetným výrazom som ochotný sa aj doraziť pri zjazde do cieľa aby som znížil stratu mojich konkurentov. Žiaľ moji konkurenti asi mali obdobnú duševnú poruchu ako ja a vo výsledkovej listine sa mi nepodarilo povyskočiť vyššie (ak nepočítam znova ženy a deti z krátkej). Odhodlaný zmierniť hanbu som do toho dal všetko a ručička tachometra sa zastavila kúsok pod hranicou 300 km/h (mínus 250 km/h) , vymietol som všetky húštiny a žihľavové záhony mi spríjemňovali výbehové zóny v každej druhej zákrute. 😀

Znova mi moja nepríčetná jazda na splašenom „býku“ veľa nepomohla, ale ak je niečo pravdy na blahodarných účinkoch žihľavy na ľudský organizmus, tak minimálne dva roky mam od lekárov pokoj. Ani v dojazde na cieľovej rovinke som si nemohol užiť atmosféru tohto vynikajúceho maratónu a musel som si obhájiť moju pozíciu na cieľovej páske. Po hektickom dojazde vyfasujem pivsona, využijem možnosť zdarma si odložiť bike do úschovne a poberiem sa v kľude si doplniť minerály a živiny potrebné na ďalšie prežitie.

IMG_2783 (Kopírovat)

Hneď ako sa zorientujem zbalím saky paky a poberiem sa do osviežujúcej bikerskej sprchy s obdobným výstupným výkonom ako kryokomora 😀 . Čo ma nezabije, to ma posilní a vďaka tejto procedúre budem do budúceho roku jednoznačne o minútku rýchlejší. Napriek poctivému doplňovaniu potravy počas mordoru stále pociťujem hlad a idem vyskúšať rizoto, kým sa pri ňom nevytvárajú veľké rady. Rizoto som mal trochu rozvarené, ale tento aspekt mi nijako nepokazil vynikajúci dojem z môjho alma mater maratónu, ktorý bol tento rok vynikajúco označený, organizovaný, občerstvovačky boli super vybavené, umývacích boxov bolo viac ako dosť za čo všetkým, ktorí to majú na svedomí patrí poďakovanie za vynikajúcu sobotu. V tombole sme klasicky ako vždy nič nevyhrali, ale v zdraví ideme domov, čo je sľubný začiatok budúcoročnej účasti. O rok dovi.

Výsledky z trate 105km

Výsledky z trate 76km

Výsledky z trate 42km

Výsledky z trete 25km

 

© Autor fotogalérie www.bikeclubnestich.sk

Ak máte záujem o fotografie, obratom Vám ich ZDARMA odošleme na nekomerčné použitie. Prosím kontaktujte info@bikeclubnestich.sk

 

© Autor fotogalérie www.bikeclubnestich.sk

Ak máte záujem o fotografie, obratom Vám ich ZDARMA odošleme na nekomerčné použitie. Prosím kontaktujte info@bikeclubnestich.sk

2 thoughts on “Škoda Stupava Trophy 2014

  1. Uz druhy cyklomaraton co som isiel a vas 2 neskutocny clanok co som od vas cital.
    Parada.

Comments are closed.