ŠKODA Svätojurský MTB maratón 2016

V sobotu 30.4.2016 sme sa ráno zobudili do slnečného dňa a tak nám nič nebránilo rýchlo vstať z postele a pripraviť si svoje veci na „ŠKODA Svätojurský MTB maratón 2016“. Maratón je súčasťou sérií ŠKODA BIKE OPEN TOUR, Slovak XCM Tour – medzinárodná séria MTB maratónov, Župný pohár – séria pretekov v bratislavskom kraji, Slovenský pohár – pre pretekárov s licenciou SZC – 1.kolo.

Tento rok sme sa opäť rozdelili a tak Tomáš a Zdeněk fotili a Zuzka s Lukášom vyskúšali aspoň krátku trať na 21 km. O 10:00 mala štart dlhá trať a ďalej nasledovala o  11:00 stredná trať – prvá vlna, 11:20 stredná trať – druhá vlna a o 12:00 krátka trať.

BCN-680

Keďže počasie naozaj prialo, tak pretekárov prišlo naozaj veľké množstvo. Čo sa týka našich hobby jazdcov, tak tí si trať pochvaľovali. Nakoľko majú zatiaľ v nohách málo kilometrov, tak im postačilo aj tých 21. Je to pre nás domáci maratón a tak okolie trošku poznáme, preto sme to brali ako menšiu výhodu. Sem tam v úsekoch bola voda a blato, ale kto chcel, vedel sa mu vyhnúť, alebo si to pustil cez a mal zopár fŕkancov. No nič strašné. Počas pretekov bolo vidno aj veľa defektov, pritrafili sa aj nešťastné pády, niektoré ľahšie, niektoré ťažšie. Preto všetkým prajeme skoré vyzdravenie a čím skorší návrat medzi bikerov.

BCN-932

Čo sa týka občerstvovačky, tak na trati 21 km bola klasická a to na Bielom kríži, bolo tam všetkého dostatok. V cieli na nás čakali cestoviny so zeleninou alebo alternatíva s kuracím mäsom. Kto bol hladní, tak sa najedol. Doplnili sme tekutiny v podobe piva, alebo nealko radlera, tuším bol aj alko. Teda v čase, keď sme tam boli my. 🙂

Potom sme už len čakali na vyhlásenie výsledkov a tombolu, v ktorej sa aj nám ušla zaujímavá cena v podobe smreku pichľavého a cyklo čističov. Stromček poputoval povzbudzovačom z trate a istú dobu aj náhradníkom regulovčíkov, Kešovi a Mirke, na terasu.  🙂

BCN-2095

Podarilo sa nám pre Vás zachytiť foto zo štartu, cieľa, zázemia a taktiež aj niečo z trate a tak sa možno nájdete aj na záberoch nižšie.